Eski Olmasına Rağmen Hala Oynanan Oyunlar

“Old but Gold” diye kalıplaşmış bir cümle vardır ve bu cümle bu oyunlar için tam uyuyor. Çıkış yaptığı süreler 10 yılı geçmiş olsa da hala oynanan, oynarken zevk veren oyunlar var. Bunlardan bazılarını listeledik. Açıkçası ben hala arada GTA: SA, Call of Duty 2, Counter Strike 1.6 gibi oyunları oynuyorum, özellikle de CS 1.6. Gelin bakalım hangi oyunlar hala oynanabilir durumda:

Grand Theft Auto: San Andreas
gta sa

Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto serisinin bir parçasıdır. Oyun, 2002’de GTA 3’ün PC versiyonu için piyasaya çıkarıldıktan birkaç gün sonra PlayStation 2, PC ve Xbox versiyonları için piyasaya çıkarılacağı duyuruldu.

Call of Duty 2
call of duty 2

Call of Duty 2, yapımı Infinity Ward, dağıtımı Activision tarafından gerçekleştirilmiş birinci şahıs nişancı tarzında bir video oyunudur. II. Dünya Savaşı’nı konu alır. Gerçeğe yakın efektleri ve oynanabilirliği ile dikkat çeker. Call of Duty serisinin en beğenilmiş oyunlarındandır.

Left 4 Dead 2
left 4 dead 2

Left 4 Dead 2, kooperatif birinci şahıs nişancı video oyunu. Valve Corporation’ın ödüllü oyunu Left 4 Dead’in ardılıdır. 17 Kasım 2009’da Microsoft Windows ve Xbox 360 için ABD’de, 20 Kasım’da ise Avrupa’da satışa sunuldu. Left 4 Dead’de de kullanılan Source oyun motorunu kullanır.

Counter Strike 1.6
cs 1.6

Counter-Strike, terörist ekiplerinin bir terör eylemi gerçekleştirmek için mücadele ettiği ve terörle mücadele edenlerin bunu önlemeye çalıştığı çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunları serisidir. Seri, Windows’ta ilk oyun olan Counter-Strike ile başladı. Bu ara CS 1.6’dan CS:GO’ya geçmiş olup ama ping sorunu çekenler için CS:GO Ping Düşürme yazımıza bir göz atın işinize yarayacaktır.

Age of Empires II
age of empires 2

Age of Empires II: The Age of Kings – Ensemble Stüdyoları tarafından geliştirilmiş ve Microsoft tarafından da yayımlanmış gerçek zamanlı strateji türünde bir video oyunudur. Age of Empires serisinin ikincisi olan oyun 1999 yılında Microsoft Windows ve Mac OS için satışa çıkartılmıştır.

Bunada Göz At  CS:GO'ya Dev Güncelleme Geldi! Oyun Ücretsiz Oldu!

Mount & Blade: Warband
mount and blade warband

Mount & Blade: Warband, Orta Çağ temalı bir rol yapma video oyunu olan Mount&Blade için geliştirilen tek oyunculu ve çok oyunculu bir genişleme paketidir. Oyun, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilmekte olup, Paradox Interactive tarafından 30 Mart 2010 tarihinde Amerika’da ve Türkiye’de satışa sunulmuştur.

Need for Speed: Underground 2
nfs underground 2

Need for Speed: Underground 2, EA Black Box tarafından geliştirilip Electronic Arts tarafından 2004 Mayıs ayında yayımlanmıştır. Underground’dan sonra çıkmış olup Need for Speed serisinin bir parçasıdır. GameCube, PlayStation 2, Xbox, Nintendo DS, Game Boy Advance ve PC için çıkarılmıştır.

Portal
portal

Portal, Valve Corporation tarafından geliştirilerek, Orange Box’ın bir parçası olarak 9 Ekim 2007’de Microsoft Windows ve Xbox 360, daha sonra 11 Aralık 2007’de PlayStation 3 için dağıtılan bir FPS bilim kurgu, macera, bulmaca oyunu.

Metin2
metin 2

Metin2, çok oyunculu online istemci MMORPG rol yapma oyunudur. 2005 yılının Mart ayında Ymir Entertainment Co. Ltd. şirketi tarafından Kore’de yayına başladı. 2006 yılında Gameforge 4D GmbH tarafından satın alındı ve 17 dilde hizmet vermeye başladı.

Diablo III
diablo 3

Diablo III, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımlanan aksiyon-rol yapma oyunu serisi Diablo’nun üçüncü oyunudur. 28 Haziran 2008’de BlizzCon oyun konferansında duyurulan oyun, 15 Mayıs 2012’de Microsoft Windows ve OS X için yayımlandı.

Yıllarca oyun oynamış değişik kafada biri.

1 Yorum

  1. Hasan Hüseyin

    5 Mayıs 2019 at 20:08

    Hâlâ cs 1.6 oynuyorum ve mutluyum

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir