Epic Games Store iOS ve Android’e Gelecek

Epic Games Store iOS ve Android’e Gelecek

Yazar: Emre Android IOS Mobil

Epic Games CEO’su Tim Sweeney‘in video oyunu dağıtım platformu Epic Games Store için büyük planları var. Bu planlardan biri, dijital başlatıcıyı gelecekte Android ve iOS cihazlarına getirmektir.

Gamespot‘un Play For All yaz oyun etkinliğini başlatan bir röportajda Sweeney, Epic Game Store dijital oyun satış platformunun başarısı, Steam‘e bir rakip olması, oyunları duyurmanın zorlukları, çapraz oyunun endüstri için nasıl bir nimet olabileceği ve çok daha fazlası hakkında konuştu. Röportaj sırasında Sweeney’e EGS için mobil cihazlara hedeflerinin olup olmadığını da sordular.

Sweeney, “Gelecekte Epic Games Mağazasını iOS ve Android’e getirmek istiyoruz” dedi. “Sektöre ilerlemesine yardımcı olmanın iyi bir yolu olduğunu düşünüyoruz ve oyun geliştiricisi olarak Epic Games’in bu kitleyi Fortnite etrafında oluşturduğu PC ve Android’de bir dağıtım platformunun nasıl çalıştırılacağını öğrendiğimiz başka bir yol olacak” diye de ekledi.

“Şimdi, Unreal Engine’den Epic Online hizmetlerine kadar birçok şeyle yaptığımız gibi oyunlarını kullanmak için diğer tüm geliştiricilere açıyoruz, sektöre hizmet etmeye ve ekosisteme gerçekten ilginç bir alternatif sunmaya çalışıyoruz.”

Bu, şirketin EGS’yi mobil cihazlara özellikle Android telefonlara getirme konusundaki ilk tartışması değil. Game Informer ile Aralık 2018 röportajında Sweeney, dijital distribütörü iOS’un 2019’da da takip ettiği söylenerek 2018’de PC ve Mac‘e 2019’da da Android’e getirme konusunda konuşuldu. 2019 geçtiğinde Epic Games ve Sweeney hala EGS’yi mobil cihazlara getirmek konusunda ilgili görünüyor.

Bu haftanın ücretsiz oyunu Borderlands: Handsome Collection bu koleksiyon paketi içerisinde Borderlands 2 ve Borderlands: The Pre-Sequel oyunlarını içeriyor. Bu ücretsiz kampanya 4 Haziran 2020 tarihinde sona erecektir. Eğer hala oyunu ücretsiz olarak almadıysanız bir an önce almanızı tavsiye ederiz. Bu konu hakkındaki haberimize de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gamespot.com/articles/the-epic-games-store-will-launch-on-mobile-devices/1100-6477950/

Bunada Göz At  En Güzel 5 Türk Yapımı Mobil Oyun

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL