En İyi 3 Assassin’s Creed Oyunu

En İyi 3 Assassin’s Creed Oyunu

Yazar: Emre Liste Oyun Haberleri

Not: Bu liste metacritic sitesindeki puanlara göre yapılmıştır. Benim görüşüm de tamamen aynı. İlk 3 kesinlikle bunlar. Metascore larda 3 platformun (PS3, Xbox 360 ve PC) ortalaması alınarak yazılıyor.

Assassin’s Creed 2  (89)

Assassin’s Creed II, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen, Ubisoft tarafından yayımlanan, Assassin’s Creed’in ardılı, açık uçlu aksiyon-macera oyunudur. Oyun Kuzey Amerika’da 17 Kasım 2009’da, PAL bölgelerinde ise 20 Kasım 2009’da piyasaya çıkmıştır. Yapımcı ekip ilk oyundaki hatalarını düzeltip bize güzel bir oyun sunmuş. Klasik Ubisoft işte. İlk oyun kötü olur, ikincisinde düzeltirler baktılar tuttu, suyunu çıkarana kadar aynı oyunu her sene çıkarırlar. (Far Cry gibi) Oyunda Ezio Auditore da Firenze adlı bir karakteri kontrol ediyoruz. Daha sonra Revelations oyununa kadar bize eşlik edecek olan karakter. Hikayesinden hafifçe bahsedelim:

Ezio kavgalara tutuşan, kızların yataklarını boş bırakmayan yakışıklı ve güzel parkur yapan playboy tipli bir arkadaşımız. Hayatı yolunda giderken ailesinin yakın arkadaşları onlara ihanet eder ve ailesi tapınakçılar tarafından öldürülür. Bunun üzerine Ezio kız kardeşini ve annesini de alarak amcasının yanına taşınır.

Not: AC 2 UPLAY’DE ÜCRETSİZ! ALIN OYNAYIN.

Assassin’s Creed: Brotherhood (89)

Assassin’s Creed: Brotherhood Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen aksiyon-macera oyunudur. Oyunun PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için Kuzey Amerika’da 16, Avustralya’da 18, Avrupa’da 19 Kasım 2010’da satışına başlanmıştır. Microsoft Windows için 18 Mart 2011’de satışa sunulmuştur.

Bu oyun benim için açık ara en iyileri. İlk oynadığım AC oyunu buydu ve oyuna hayran kalmıştım. Para kazanmak için yoldaşlar alıp onları göreve göndermek, savaşta onları yanına çağırmak beni çok etkilemişti. O zamanlar “Abi Minecraft yHa” diyen Enes Batur fanı bir velet (Merak etmeyin tedavi oldum artık izlemiyorum. Enes Batur izleyen küçük bir akrabanız varsa rehabilitasyon merkezinin numarasını verebilirim.) için bunlar bana çok etkileyici gelmişti. Hala daha hikayede neler olacağını unutmaya başlayınca oynarım. Benim için özel bir oyun. Herkese oynamasını tavsiye ederim.

Bunada Göz At  Gwent: The Witcher Card Game Steam'e Çapraz Platform Desteğiyle Geldi

Assassin’s Creed IV: Black Flag (86)

Assassin’s Creed IV: Black Flag, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen, Ubisoft tarafından ise yayımcılığı yapılan 29 Ekim 2013’te piyasaya çıkmış aksiyon-macera türündeki oyundur. Bu oyunu oynadıktan sonra bu tarz korsan temalı oyunlara olan açlığım dayanılmaz seviyede artmış, ama firmalar bu tarz güzel bir oyun çıkarmadığı için hevesim kursağımda kalmıştı. Geniş okyanusta geminizle gezerken gemi savaşları yapmak, açık sularda doyasıya gezmek çok hoşuma gitmişti. Ayrıca fragmanı da çok güzel. Fragmanı kesinlikle izleyin. Oyunun hikayesinden kısaca bahsedelim:

Yıl 1715. Korsanlar Karayiplerin sularını yönetiyor ve kanunsuz bir Cumhuriyet kurdular. Bu haydutlar arasında Edward Kenway adında ölümcül bir genç kaptan var. Kötü şöhretli istismarları Karasakal gibi efsanelere saygı duyuyor, ancak onu korsanların kendileri için inşa ettiği her şeyi yok edebilecek eski bir savaşa çekiyor.

Bana göre liste zaten bu şekilde olmalıydı -ki zaten böyle-. Bu oyunların hepsi ayrı bir eğlenceli. Eğer liste benim fikrime göre olsaydı kesinlikle AC: Revelations’u eklerdim çünkü Ezio’nun macerası burada sonlanıyor ve onun bulunduğu tüm oyunları oynadığım için buna çok üzüldüm. Ezio reis be… Neyse iyi günler !


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL