En Güçlü Valorant Karakterleri

En Güçlü Valorant Karakterleri

Yazar: Emre Valorant

2014 yılında geliştirilmeye başlayan ve uzun süren çalışmaların ardından sonunda 7 nisanda sınırlı erişim ile piyasaya sürülen Riot Games’in gurur kaynağı Valorant, tüm dünyada en çok oynanacak oyunlar listesine girmeye aday. Bu kadar kesin konuşmamızın sebebi, oyun dinamiklerinin başarılı ve klasik birinci şahıs nişancı mücadele moduna yeni bir bakış açısı getirmedeki başarısı. Oyunda birbirinden farklı mistik özelliklere sahip karakterler ve güçleri var. Bu güçler sayesinde karakterlerin oyun almada kritik rolleri bulunuyor. Bu yazımızda oyuna yeni başlayanlar veya bilgi sahibi olmak isteyenler için en güçlü Valorant karakterleri hakkında bir rehber hazırladık.

Tatik nişancı ve birinci şahıs nişancı modu olan Valorant’da dünya genelindeki oyuncularla takıma dayalı mücadeleye giriliyor. Oyunda her kültürün oyuncuları kendi serverinde mücadele ederken (örneğin Türkler İstanbul serverinde, Fransızlar Paris serverinde) dilerseniz diğer sunuculara da giriş yapabiliyorsunuz. Mücadeleye dayalı online tüm oyunlarda olduğu gibi Valorant için de ping büyük bir öneme sahip. Valorant karakterleri, diğer oyuncuların da görebildiği bir şarj yeteneğine sahip. Alt kısımda bulunan şarjlarda adam öldürme, Spike çözme (CS’deki C4 gibi), galip gelme veya oyun için özel itemleri alma gibi durumlara bağlı olarak doluyor. Bunun dışında bir de karaktere göre değişen (genelde 2) farklı yetenekler de mevcut. Bunları da oyun içi kazanılan anlık paralarla satın alma süresi içinde alabiliyorsunuz. İşte bu özellikler, oyunu kazanmanızda kritik bir öneme sahip. Tüm bunlara ek olarak oyunda dereceli, Spike Rush, derecesiz gibi farklı oyun modları mevcut. Grafik açısından oldukça başarılı olan oyundaki en güçlü Valorant karakterleri hangileridir?

En Güçlü Valorant Karakterleri Hangileri?

Çarpıcı derecede Counter Strike Global Offensive oyununu andıran ancak temelde kendine has farklılıklarıyla oyuncuları kendine çeken en güçlü Valorant karakterleri hangileri?

Bunada Göz At  Valorant Grafik Ayarları

NOT: Oyuncuların dizilimi güçlerine göre sıralanmamıştır. Tüm oyuncuların özel yetenekleri kullanımına göre etkili olduğundan göreceli olabilir.

Raze

Raze, oyuncularına yüksek hasar veren yeteneklere sahip bir karakter. Agresif oyun tarzı sevenler için ideal sayılmaz ancak dikkatli oynamayı tercih edenler için iyi bir seçim kabul edilebilir. Ancak güvenilir takım arkadaşlarının yanında gerçek bir sırtlayıcı ve galibiyet getiren kilit oyuncu olabilir.

Reyna

Çoğu oyuncuya göre (biz de dahil) Valorant oyununun en güçlü karakteri Reyna. Flashbang, leer ve yeniden doldurma hızını arttıran Ultimate ile durdurulması çok güç bir karakter. Özellikle kendine güvenen oyuncuların elinde Reyna tehlikeli bir karakter halini alıyor. Karakterin en büyük avantajı, her öldürdüğü oyuncudan sonra sağlığını yenilemesi. Fakat kötü bir oyuncuysanız hiç Reyna sizin elinizde tam bir eziyet olabilir.

Sage

Sage, saldırıdan ziyade savunma açısından kuvvetli yeteneklere sahip bir oyuncudur. Q ve C harfleri ile kullanabildiği yeteneklerinde kendi ve takım arkadaşlarının sağlığını yenileme yeteneğinin yanında, devam eden oyunda ölmüş bir karakteri yeniden canlandırabiliyor ve oyuncuları inanılmaz derecede yavaşlatabilen (takım arkadaşlarınız dahil) küre atabiliyor. Herkes takımında bir Sage olmasını ister, çünkü kesinlikle gerçek bir kilit rolüne sahiptir.

Sova

Sova, güçleri küçümsenmemesi gereken tehlikeli bir ajandır. Oyuncunun özel yetenekleri arasında “şok oku” ve etrafı görmenizi sağlayan radarları var. Ayrıca Ultimate özelliği ile duvarların içinden geçen seri ok yağmuruna sebep olabilir ve toplu katliamlar yapabilir. Bu karakteri iyi kullanabilmenizin kilit yeri, oynadığınız harita hakkında bilgi sahibi olmanıza bağlıdır.

Brimstone

Oyunun en güçlü “Smoke” yeteneğine sahip Brimstone’nun en büyük avantajı, haritanın gitmediği yerlerine kilit dumanlar atabiliyor olması. Bunun için kolundaki bir GPRS sistemine sahip olan oyuncu, üçlü kombine girdaplar gönderebiliyor ve takım arkadaşlarına yol açabiliyor. Buna ek olarak Ultimate ile muazzam bir deprem yaratabiliyor ve rakip oyuncuları kendi sahasındayken saldırı anında yaralıyıcı darbelere vurabiliyor.

Bunada Göz At  Valorant - Jett Rehberi

Cypher

Valorant’ın en güçlü savunma karakteri olan Cypher, istediği yere kurduğu gizli kameralar sayesinde oyuncuları izleyebilme yeteneğine sahip. Temelde bir savunma oyuncusu olduğu için takım arkadaşlarının oyununa ihtiyaç duyar.

Omen

Oyunun en güçlü karakteri olan Reyna ile başedebilecek bir kişi varsa, o da kuşkusuz Omen’dir. Omen, Valorant oyununun en güçlü karakterleri arasında yer alan bir başka ajandır. Smoke ve Blinds yeteneğine ek olarak ışınlanma özelliği sayesinde rakiplerin arasına gizlice sızabilir ve onları gafil avlayabilir.

Phoneix

Oyundaki Birleşik Krallığı temsilen oluşturulan bu karakter, kendi kendine yetebilen özelliklere sahip. Köşe başında bekleyen oyuncuları kör edebilmenin yanında yanan bir küreye sahip olan oyuncunun en büyük avantajı yeniden doğabilmesini sağlayan bir Ultimate özelliğine sahip olması.

Jett

Jett, alışması en zor ajanlardan biri ancak birkaç pratik ile eşsiz bir oyuncu olabilirsiniz. Muhtemelen Ascent haritasında bulabileceğiniz en güçlü ajanlardan biri. Jett çeviktir ve yeteneklerden çok hareketliliğe odaklanır. Yine Reyna gibi, yüksek risk ve yüksek ödül unsuru var ama kendini iyileştirebilecek herhangi bir yeteneği yok ve eğer çok agresif olursan, seçmesi kolay bir hedef haline gelebilirsin.

Breach

Sahip olduğu yetenekler ve hasarı düşük olduğu için en az tercih edilen ajanlar arasındadır. Breach yüksek seviyede iş birliğine ihtiyaç duyar ve etkili olabilmesi için deprem özelliğini oyuncuların kaçamayacağı yerde kullanması gerekir.

Viper

İsminin içinde taşıdığı eşsiz yeteneği, onun Spike kurulumunda ve korunmasında eşsiz bir oyuncu yapıyor. Snake Bite gibi basit özellikleri düşmanlara çok fazla hasar veremeyebilir ancak belirli haritalar için özellikle faydalı ve kilit oyunculardandır.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL