En Fazla Gelir Elde Eden Oyunlar

En Fazla Gelir Elde Eden Oyunlar

Yazar: Emre Liste

Geçtiğimiz senenin yani 2019 yılının en çok gelir eden oyunları açıklandı, milyon hatta milyar dolarların kazanıldığı bu sektörde 2019 yılının en çok kazanan oyunları pek şaşırtmadı. Aşağıdaki listeye baktığımız zaman görüyoruz ki en çok kazanan oyun firması da EA olmuş gibi gözüküyor listede 3 tane oyunu bulunuyor. Hadi gelin bakalım hangi oyunlar muhteşem paralar kazanmış.

FIFA 19
fifa 19

Futbol oyunlarında en popüler isimlerden biri olan FIFA 19 listemizde ilk sırada yer alıyor. EA Games’in en popüler oyunlarından olan FIFA, 2019 yılında toplam 786 Milyon dolar kazanmış.

COD: Modern Warfare
cod modern warfare

Call of Duty’nin 2019 yılının sonlarına doğru çıkan online oyunu ortalığı kasıp kavurdu ve listemizde ikinci sırada yerini aldı. Çıktığı günden beri çok yüksek seviyede oynanan oyun olan Call of Duty: Modern Warfare, 645 milyon dolar kazanmış.

GTA 5
gta 5

2013 yılından beri popülerliğini sürdüren oyun halen günümüzde milyonlarca kişi tarafından oynanmakta ve her sene en çok gelir elde eden oyunlar listesinde yer alıyor. GTA 5, 2019 yılında toplam 595 milyon dolar kazanmış.

FIFA 20
fifa 20

EA Games’in en popüler oyunlar serisinin FIFA olduğunu söylemiştik zaten listemizde birinci sırada da FIFA 19 yer alıyor. 1 Yıl içerisinde en son çıkan iki oyun serisi de en çok gelir elde oyunlar listesinde yer alıyor. FIFA 20, 504 milyon dolar gelir ile listede dördüncü sırada yer alıyor.

COD: Black Ops 4
cod black ops 4

Sadece FIFA değil, Call of Duty serisi de en çıkarttığı 2 oyun ile en çok gelir elde eden oyunlar arasında yer alıyor. Activision’un COD: Modern Warfare’dan sonra en çok gelir elden diğer oyunu ise 487 milyon dolar ile COD: Black Ops 4 oldu.

Bunada Göz At  Metacritic Puanı En Yüksek 5 Oyun

NBA 2K19
nba 2k19

2K Games’in en popüler oyunu olan NBA bu listeden eksik kalmıyor ve listede yerini alıyor. NBA 2K19, 2019 yılında toplam 370 milyon dolar kazanmış.

The Division 2
the division 2

Massive Entertainment tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan The Divison 2 toplam 370 milyon dolar kazanmış.

Rainbow Six: Siege
rainbow six siege

Listemizde Ubisoft’un en çok kazanan ikinci oyunlarından biri ise Rainbow Six: Siege. 2015 yılında çıkmasına rağmen halen popülerliğini sürdürüyor ve listemizde 8. sırada yer alıyor. Rainbow Six: Siege toplam 358 milyon dolar kazanmış.

Borderlands 3
borderlands 3

2K Games’in popüler oyunlarından biri de Borderlands 3, 329 milyon dolar kazanarak listemizde 9. sırada yer alıyor.

Sims 4
sims 4

Geldik listemizin sonuncusuna, eski ve popülerliğini sürdüren oyunlara biri daha eklendi çünkü Sims 4 2014 yılından beri popüler bir şekilde oynanıyor. 2019 yılında elde ettiği 311 milyon dolar gelirle listemizde 10. sırada yer alıyor. Bu arada listemizde EA Games’in 3. oyunu olarak da yer alıyor yani EA Games dünyanın en çok gelir eden oyunlar listesindeki 3 oyuna sahip.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL