En Çok Satan 10 Oyun

en çok satılan 10 oyun

Oyun dünyası günden güne gelişmeye devam ederken oyun satışları, her yıl yeni bir barajı arkasında bırakıyor. Tüm zamanların en çok satan 10 oyununu listeledik.

10 – Witcher 3 | 33 Milyon

The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika’da, Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa’da yayımcılığı yapılan üçüncü şahıs nişancı türü rol yapma oyunudur. Oyun 19 Mayıs 2015’te yayınlanmıştır.

9 – Mario Kart Wii | 37,1 Milyon

Wii platformuna ve oyun sektörüne damga vuran Mario Kart Wii, Mario karakterleriyle yarış deneyimini oyunculara yaşatmıştı. Fazlasıyla sevilmiş olacak ki 37 milyondan satarak listelerde adını duyuruyor.

8 – Super Mario Bros. | 43,1 Milyon

Super Mario Bros. Nintendo tarafından 1985’te piyasaya sürülen bir video oyunudur. Oyun, baş kahramanı Mario’nun yarattığı popülerlik sayesinde halk arasında kısaca Süper Mario olarak bilinir. Super Mario Bros oyundaki kurgusal yaşadığı ülkenin prensesi olan Prenses Peach’i kurtarmaya çalışmaktadır.

7 – Wii Fit Plus | 43,8 Milyon

Wii platformuna çıkmış olan bir diğer spor tabanlı oyun da Wii Fit. Wii Fit, çıktığı dönemde büyükten küçüğe herkesi televizyonun başına kitleyerek spor yapmaya teşvik etmişti.

6 – Pokémon Red/Blue | 47,5 Milyon

Pokémon Red & Blue, ilk olarak 1996 yılının ilk çeyreğinde Japonya’da Pocket Monsters: Red & Green sürümleriyle piyasaya sürülmüştür.

5 – PlayerUnknown’s Battlegrounds | 50 Milyon

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler.

4 – Wii Sports | 82,8 Milyon

Wii Sports, Nintendo tarafından geliştirilen video oyunudur. İlk olarak Kuzey Amerika’da Wii ile birlikte 19 Kasım 2006’da piyasaya sürülmüş olup daha sonra Japonya, Avustralya ve Avrupa’ya da gelecek ay sürülmüştür.

Bunada Göz At  Battlefield V Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

3 – Grand Theft Auto V | 100 Milyon

Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır.

2 – Minecraft | 154 Milyon

Geçtiğimiz yıllarda YouTube Türkiye’yi de etkisi altına alan Minecraft, dünya çapında da çok seviliyor. Listenin ilk üçüne girmeyi başaran oyun, 154 milyon satış rakamına ulaşmış durumda

1 – Electronic Arts Tetris | 170 Milyon

Efsaneleşmiş Tetris’in Electronic Arts tarafından yenilenmiş hali 2008’de karşımıza çıkmıştı. 80’li yıllarda ortaya çıkmış olan Tetris’i daha iyi grafiklerle görmek herkesi etkilemiş olacak ki günümüzde bile tüm zamanların en çok satan oyunu olarak listeye liderlik ediyor.

Daha fazla Bedava Steam Kodları ve Oyun Haberleri için kategorilere göz atabilirsiniz

Yıllarca oyun oynamış değişik kafada biri.

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir