Efsane geri döndü!

tarafından
6
Efsane geri döndü!

Selam arkadaşlar ben yazarınız The Gecgel.
Öncelikle başlıkta da söylediğim gibi bir efsane geri döndü ama bilgimiz veya beklediğimiz gibi değil . Bir süredir gerçekleştirilen görüşmeler ve duyumlar üzerine Activison ‘ın stüdyolarında bir Call of Duty oyunu geleceğini bilmekteydik. Ama bu oyunun konusu ne vs pek bir bilgi yoktu taaki o fragman gelip bizi en zayıf noktamız dan vurana kadar . Evet Efsane dediğimiz ve “erkeklerde ağlar” diye akıllara kazınan Modern Warfare geri dönmüştü .

bu bir oyun

Oyun hakkında biraz bilgi vermek gerekirse Reebotlu bir şekilde bize ulaşmakta ; karakterlerimiz aynı şekilde devam etmekte en azından seride hayatta kalanlar . Yeni Rus karakter varmı bilemem ama “No Russian” dan sonra pek sanmıyorum ama efsanemiz baba karakter olan Captain Price tekrar bizlerle . Hatta  hikayenin bir kısmı bu karakterimiz üzerine gelişeceği hikaye kısmı için üretilen bir teori . Aslında hikaye konusu hala bir gizem çünkü 3. Oyunda dünya savaşına varınca iş yeni projedeki hikaye ne olacak ne bitecek vs . cidden asıl ilgi odağı olacak diye umuyorum . Karakter bakış açıları klasik olarak FPS ( first person shooter) fakat bu görev görev değişebileceği konuşulmakta hala . Kaskımızdaki kameradan veya kullandığımız silahlardaki action cam’lerdende bu bakış açılarına farklı bir vizyon getirebilecek .
Son olarak sizce bu geri dönüş neden yaşandı neden future temalı yeni bir oyun yerine geriye dönüldü . Bildiğiniz üzere Call of Duty yıllar içersinde bir çok fan kaybetti (gerçi bunda Battlefield’ında payı var ama ) ve Activison bu fan kaybını hayran kaybını tabiki ona en çok kitle kazandıran oyunla geri kazanabilirdi. Kısacası 25 Kasım’da bu merakınız son bulacak o zamana kadar seriye tekrar başlamanızı tavsiye ederim.

Bunada Göz At  +18 Oyunlar