bu bir oyun

E3’ün Parlayan Yıldızı: Cyberpunk 2077

cyberpunk 2077

Eveet E3 bitti oyunlar ve pek de bizi heyecanlandırmayan ek paketler biz sevgili oyun severlere duyuruldu Sony gibi büyük firmaların gölgesinde yetişen yapımcı ufaktan parlamaya çalıştı . Fakat her sene olduğu gibi sadece bir yıldız parladı. Bu seneki E3’e kesinlikle damgasını vuran ve daha önceki yazımda’da bahsettiğim CYBERPUNK 2077. Herhalde bu sene bizi bekleyen ve oyunlara bakış açımızı gerçekten değiştirecek 3 büyük olayın 1’i resmen gerçekleşti . Diğerlerini soracak olursanız Death Stranding ve PlayStation 5.

cyberpunk 2077 e3

CYBERPUNK 2077 hakkında ne sunarlarsa sunsunlar bizi tatmin edeceğini geliştiriciler’de biliyordu yeni fragmanın finalinde ekranda boy gösteren Keanu Reeves abimiz ile birlikte çıldırmamız kaçınılmazdı. Oyunla alakalı ne yazık ki yeni bir oynanış videosu ve içeriden bilgi paylaşılmadı. Keanu Reeves’in heykel yapsak beton yetmez niteliği taşıyan ağırlığı sağolsun , daha fazlasını da istemedik . Gerçi fuar esnasında kapalı kapılar ardında bir saatlik yeni bir video yayınlandığını açıkladılar. Geçtiğimiz yıllarda da benzeri olaylar yaşandı . Fakat bir-iki aya kalmadan bu video’da genel izleyiciler ile paylaşılacağını düşünüyorum .

Şimdi bir kaç soru – cevap ile devam etmek istiyorum:

  • Bu oyun hakkında ne biliyoruz ?
  • Keanu Reeves neden oyunda ?
  • Çıkış tarihi ne ?

Son sorudan başlamak gerekirse , merakla beklenen oyunumuz 16 Nisan 2020 tarihinde bizlerle buluşacak . PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için aynı zamanda çıkacak oyunun içeriğinde bir koleksiyon seti bulunmakta . İçerisinden Night City haritası, ufak tefek stickler , ana karakterin bir figürü , tasarım kitabı , araba şeklinde anahtarlık ve daha birçok çılgın şey bulunmakta . CD Projekt RED , tam evladiyelik bir set hazırlamış . Onlardan da bu beklenirdi zaten .

cyberpunk 2077 inceleme

Biz oyuncuları sevindiren ek bir haber ise fuardan sonra geldi . Oyunun tamamı Türkçe arayüz ve altyazı desteği ile piyasaya sürülecek .
Hikaye ve oynanabilirlik namına çok az yeni içerik açıklandı . En merak edilen konu Keanu Reeves’in neden oyunda bulunduğu . Bildiğiniz üzere kendisi Cyberpunk türüne gönülden ememk vermiş bir aktör . Cyberpunk 2077’de , serinin masaüstü rol yapma hikayelerinden aşina olanların tanıyacağı Johnny Silverhand’i canlandıracak . Fragmanda dikkat ettiyseniz bir hologram gibi gözükmekteydi . Gerçek mi değil mi sorusu henüz cevaplanmış değil . Resmiyet kazanmasa da Silverhand’in , V’nin kafasındaki dijital bir hayalet olduğu söylenmekte . Ancak şunu biliyoruz ki oyunun karakter yaratım ekranında kendimize seçeceğimiz akıl hocası/çocukluk kahramanı bölümünde , Reeves’in canlandıracağı Silverhand’de olacak . Macera boyunca bize eşlik edecek elbette Silverhand dışında birçok farklı karakterin de olacağı duyuruldu fakat medya ile isim paylaşılmadı.

Bunada Göz At  Türk Yapımı Dark Inside oyunundan yeni fragman yayınlandı

Cyberpunk 2077’nin karakter yaratım ekrani hakkında da bazı bilgilere sahibiz . Oyuncular karakterlerini beklediklerinden daha detaylı bir şekilde tasarlayabilecekler ve oyundaki direkt olarak etkileyebilecek farklı cinsel kimliklere yönelebileceğimiz de belirtildi . Son olarak ekleyebileceğim bilgi ise , tüm oyunu tek bir kurşun bile sıkmadan yani birilerini öldürmeden de bitirebilecekmişiz. CD Projekt RED, oyunun çok yönlü olması adına fazlasıyla çalışıyor . Oyunun uyarlandığı Cyberpunk 2020’nin yaratıcısı Mike Pondsmith, geliştirilme sürecinin tümüne danışmanlık yaptı . Oyunun sayesinde özgün rol yapma öğeleri konusunda devrimsel olacağını düşünüyorum .

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir