E3 2019’da Tanıtılmasını Beklediğimiz 10 Oyun

E3-2019

11-13 Haziran tarihleri arasında Los Angeles‘ta düzenlenecek olan etkinlik için 1 aydan kısa bir süre kaldı. Geçen ki yazımızda e3 2019’da göreceğimiz oyunları sizler için listelemiştik. Şimdi de görmeyi umduğumuz 10 oyunu listeleyeceğiz. Umarım bu beklediğimiz güzel oyunlarda bu sene tanıtılır.

Assassin’s Creed 2020
assassin's creeed 2020

Geçtiğimiz aylarda, Assassin’s Creed’e yeni bir üyenin katılacağı zaten doğrulanmıştı. Vikings ismiyle gelecek olan bu yeni üyenin de duyurusunun E3 2019’da yapılacağını düşünmek, hiç yanlış değil.

Watch Dogs 3
watch dogs 3

Watch Dogs serisi, 2016 yılında piyasaya çıkmasına rağmen hala severek oynanılıyor. Watch Dogs ile ilgili de bazı çelişkiler var. Oyunun devam edip etmeyeceği bilinmiyor ancak en azından yeni sürüm gelmeyecek diye bir açıklama yapılmadı. Belki de yetkililer, açıklamalarını E3 2019’a saklamışlardır.

Splinter Cell
splinter cell

Her ne kadar Ubisoft Splinter Cell’i inkar etse de, bu oyun E3 2019’da çok büyük bir ihtimalle tanıtılacak. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde şirketin kreatif direktörleri Splinter Cell için çalıştıklarını duyurmuşlar hemen ardından da yalanlamalar gelmişti. Her ne kadar yapılan ilk duyuruda E3 2019’u beklemeyin denilse de, oyunseverlerin hala bir umudu var.

Harry Potter: Magic Awakened
Harry Potter Magic Awakened

Harry Potter: Magic Awakened, aslında net olarak duyurulacak diyebiliriz. Bunun sebebi 2018’in Ekim ayında, bu oyunla ilgili bazı görüntüler ortaya çıkmıştı. 7 aylık süreçte oyunun büyük bir bölümünün tamamlanmış olabileceği herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Bu yüzden de Harry Potter: Magic Awakened oyununu E3 2019’da görmek, çok yakın bir ihtimal.

Josef Fares Yönetmenliğinde Yeni Bir Electronic Arts Oyunu
a way out

Electronic Arts denildiği zaman zaten oyun sektörü saygıyla eğiliyor. Şirketin piyasaya sürmüş olduğu oyunları sıralamaya kalksak ne kadar uzun bir liste çıkar karşımıza, tahmin edebiliyorsunuzdur. EA tarafından geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen A Way Out’un yönetmeni Josef Fares, yeni bir oyun üzerinde çalıştığını zaten duyurmuştu. Ancak E3 2019’da Electronic Arts’ın da yer alacağını düşünürsek, Josef Fares yönetiminde yeni bir oyunun duyurulması kimse için bir sürpriz olmaz.

Bunada Göz At  FIFA 19 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Square Enix Yapımı Yeni Bir Oyun (Belki de Yeni Bir Final Fantasy)
final fantasy

Piyasaya sürülmesinin üzerinden sadece birkaç yıl geçmesine rağmen oyunseverlerin yeni bir Final Fantasy serisine hayır diyeceklerini çok sanmıyoruz.

Bluepoint Tarafından Geliştirilecek Olan Bir ‘Remake’ Oyun
bluepoint

Metal Gear Solid ve Demon Souls gibi oyunlarla yakından tanımış olduğumuz Bluepoint, 2018 yılında zaten bir oyun üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Diğer şirketlerin yaptığı gibi detay vermeyen Bluepoint, E3 2019’da karşımıza yeni bir ‘remake’ oyunla çıkabilir.

Rocksteady Studios Tarafından Geliştirilmiş Yeni Bir Oyun
rocksteady

2015 yılında piyasaya çıkan Batman: Arkham Knight, oyunseverlerin fazlasıyla beğendiği oyunlardan bir tanesiydi. Rocksteady Studios’un da bir oyun üzerinde çalıştığı biliniyor ancak bu oyunun ne olduğu ve piyasaya ne zaman çıkacağı ise bilinmiyor. Bu şirketin de E3 2019’da tanıtacağı bir oyun, tüm oyunseverleri heyecanlandırır.

Hellblade: Senua’s Sacrifice’in Geliştiricisi Ninja Theory’den Yeni Bir Oyun

Hellblade: Senua’s Sacrifice, oynayan herkes tarafından çok sevilen bir oyun olarak adını tarihe yazdırdı. Oyun o kadar başarılı ki Valve’ın oyun platformu Steam üzerinde olumsuz yorum yok denecek kadar az. Hal böyle olunca E3 2019 için öne çıkan isimlerden bir tanesi olan Ninja Theory’nin, yeni bir oyun duyurması hepimizi sevindirir.

Yeni Bir Dino Crisis

Hayatta kalma, macera, korku gibi kategorilere sığdırabileceğimiz Dino Crisis, aslında biraz beklentilerin ötesinde. Öyle ki ortaya çıkan bilgilere göre oyunun geliştirici şirketi Capcom, hali hazırda bir Dino Crisis için çalışıyor. Bu yüzden de Dino Crisis’i E3 2019’da görme ihtimalimiz çok fazla.

Yıllarca oyun oynamış değişik kafada biri.

1 Yorum

  1. Emirhan

    21 Mayıs 2019 at 22:09

    Assassins creedi bekliyorum

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir