DOTA Steam’de Yeniden Zirvede Peki Nasıl?

tarafından
21
DOTA Steam’de Yeniden Zirvede Peki Nasıl?

Hayatına bir Warcraft 3 : Frozen Throne modu olarak başlayan Defense of the Ancients, oyunun kendi popülaritesini ikiye katlayarak bambaşka bir vizyon oluşturmayı başardı. 2011 sonrası oluşan MOBA patlamasının temellerini atan bu ufak çaplı oyun modu , oyunu seven modcular tarafından herhangi bir destek olmadan geliştirildi. DOTA ismi o kadar büyük bir marka haline geldi ki Valve 2009 yılında bu oyunun haklarını satın alarak Warcraft’tan bağımsız bir oyun üreteceğini duyurdu . Orijinal modu geliştirilen içe IceFrog’un ellerine emanet edilen DOTA 2’nin şu anki durumunu hepimiz biliyoruz.
dota 2

Auto Chess isminde DOTA’yı barındırıyor olsa da MOBA türünde bir oyun değil . Tamamen strateji üzerine kurulmuş bu modun ismindeki ironi , oyunun şampiyonlarını içermesin’den kaynaklanıyor . Fakat bunun dışında kalan tüm mekanikler, DOTA Auto Chess’i harika bir oyun yapıyor .
dota auto chess

Basitçe 8 farklı oyuncunun oluşturduğu ordularla otomatik olarak savaştığı bir strateji oyunu . Elinizdeki parayı , tamamen rastgele şekilde çıkacak mağazada harcayarak kendinize yeni ” satranç parçaları ” alıyor ve ordumuzu güçlendirmeye çalışıyoruz.
Elimizdeki “satranç takımının” tamamı DOTA karaktetlerin’den oluşmakta. Yani hepsi kendine ait bir sınıfa ve ırka dahil . Bu ırkların tamamına sınıf özellikleri eşlik ediyor . Yine örneklemek gerekirse karşınıza bol miktarda çıkacak Beast Warrior özellikli parçalar , Beast ırkının özelliğini açmanıza yardımcı oluyor . Kısacası elinizdeki her parçayı değişik ırk-sınıf kombosuna sahip herolar ile birleştirerek farklı farklı kombinasyonlar oluşturabilmek mümkün.
Kısacası DOTA Auto Chess bağımsız bir oyun olmaya hızlı ve kendinden emin adımlarla ilerliyor

Bunada Göz At  Türk Yapımı Oyun Wizhood: The Epic of Freedom İncelemesi