Cyberpunk 2077 Neden Ertelendi?

cyberpunk 2077 neden ertelendi

Oyun severlerin büyük bir heyecanla beklediği Cyberpunk 2077, 17 Eylül tarihine ertelendi. Geçtiğimiz günlerde ertelendiğini açıklayan fakat neden ertelendiğini açıklamayan oyun yapımcıları şimdi neden ertelediklerini açıkladılar. Yapılan açıklamalara göre oyunun ertelenme sebebi PS 4 ve Xbox One konsollarında kötü bir şekilde çalışması olduğu söylendi.

CD Projekt RED, ilk başta oyunun 16 Nisan 2020 tarihinde piyasaya sürüleceğini belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde paylaştıkları bir gönderiyle oyunun çıkış tarihinin 5 ay ertelendiğini duyuran CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihini 17 Eylül 2020 olarak güncellemişti. Oyunun bu aşamada tamamlanmış ve oynanabilir olduğunu ancak hala yapılması gereken şeyler olduğunu belirten CD Projekt RED’in oyunu erteleme sebebinin ne olduğu ortaya çıktı.

cyberpunk 2077

İçeriden bir kaynak, Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülme tarihinin ertelenmesinin asıl sebebinin mevcut nesil konsollar olduğunu belirtti. Polonya’da gerçekleştirilen bir podcast’te bazı açıklamalarda bulunan kaynak, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında oyunun oynanamayacak kadar kötü bir performans sergilediğini açıkladı. Özellikle Xbox One konsolunda çok kötü bir performans gösterdiği söylenen oyunun ertelenmesinin asıl sebebinin performans yetersizliği olduğu ortaya çıktı.

Bunada Göz At  The Last Of Us 2 için 11 Dakikalık Oynanış Videosu Geldi!
Yıllarca oyun oynamış değişik kafada biri.

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir