CS:GO Oyun Bulmuyor Hatası Çözümü

CS:GO Oyun Bulmuyor Hatası Çözümü

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·22:00 Aralık 29, 2020

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Son zamanlarda çoğu kişi oyunun maç bulmaması ile alakalı hataları araştırıyor, ne kadar uzun süre bekleseniz de oyun bir türlü maç bulmuyor ve zaman kaybı oluyor. Bu hata ile karşılaşanların çoğu hatayı çözemiyor ve kesin olarak çözümünü de bulamıyorlar. Hatanın kesin olarak çözümü yok fakat sizler için alternatif çözümümüzü sunduk gelin CSGO oyun bulmuyor hatası çözümü nasıl bakalım.

CSGO Oyun/Maç Bulmuyor Hatası Çözümü

Bu hata ile karşılaşan oyuncular genelde ilk işleri modemi kapatıp-açmak, reset atmak oluyor fakat bir işe yaramıyor. Öncelikle güven faktörünüze bakmanız gerekiyor bu hata güven faktöründen dolayı kaynaklanıyor da olabilir eğer güven faktörünüz kırmızı ise oyun bulması uzun sürebilir. Bu hata genel olarak CSGO sunucularından kaynaklanıyor, eğer sizin internetiniz çok kötüyse o yüzden de olabilir ama genelde bu hata ile herkes karşılaşıyor ve sebebi CSGO sunucuları. Yapmanız gereken sunucuların düzelmesini beklemek başka türlü çözümü bulunmuyor oyunu silip yükleseniz dahi aynı devam eder.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Yorum yaz