CS GO Overwatch Kodları ve Konsol Açma

CS GO Overwatch Kodları ve Konsol Açma

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere CSGO’da Overwatch sistemi vardır ve bu sistemde raporlanan kişilerin oyunlarını izleyip hile olup-olmadığına karar verirsiniz. Overwatch’a girdiğiniz zaman normal oyundan farklı fonksiyonları kullanıyorsunuz bu yüzden kontrol etmesi biraz zor oluyor. Konsolu açmasını ve konsola yazılacak kodları bilmiyor olabilirsiniz çünkü konsola yazılacak kodlar sadece Overwatch’a özel, bu yazımızda sizlere CSGO Overwatch kodları neler onları göstereceğiz.

Overwatch konsol açma

Shift+F2 tuşlarına basarak Overwatch konsolunu açabilirsiniz.

CS GO Overwatch Kodları

Aşağıda sizler için bütün Overwatch kodlarını ne işe yaradıklarıyla birlikte paylaştık, hepsini ezberleyerek oyuna giriş yapabilirsiniz veya birkaç tanesini ezberleseniz sizin için yeterli olur. Genelde en çok araştırılan CSGO Overwatch konsol nasıl açılır oluyor onunla ilgili kodu en başta belirttik.

  • shift+F2 : ile Overwatch konsolu açılır
  • demoui : Demo playerı açar.
  • spec_show_xray “1” : X-ray açar, “1” yazan yeri “0” yaparsanız kapatırsınız. Duvar arkasındaki oyuncuları görmeye yarar.
  • r_drawothermodels “1” : Oyuncuların isimleri gözükür, “0” yazarsanız kapanır, “2” yazarsanız oyuncular tamamen gözükür.
  • sv_showimpacts “1” : Mermi izleri belli olur, kapatmak için “1” yazan yeri “0” yapın
  • demo_pause : Demoyu durdurur.
  • demo_resume : Demoyu devam ettirir
  • demo_timescale “2” : Demoyu hızlandırmak için kullanılır. Standart hız için kodun yanına “1” yazın ama hızlanmasını istiyorsanız rakamları arttırın.
  • cl_draw_only_deathnotices “1” : Ekranda sadece ölüm yazıları kalır diğer her şey gider, kapatmak için “1” yazan yeri “0” yapın.
  • demo_debug “1” : Hata ayıklama bilgilerini açar, kapatmak için “1” yazan yeri “0” yapın.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Bunada Göz At  CSGO Duvar Arkası Görme Kodu

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL