CSGO Net Graph Küçültme

 CSGO Net Graph Küçültme
Okunuyor CSGO Net Graph Küçültme

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere CSGO’da oyuna ilk başladığınızda hiçbir kod yazmadan FPS göstergesi açılmaz ve kaç FPS aldığınızı bilmezsiniz. Fakat konsola Net Graph kodunu yazarsanız ekranın alt orta tarafında birkaç yazılar çıkar ve burada hem FPS hem de sunucu ile alakalı ping, tick vs. çoğu şeyi görebilirsiniz. Net Graph ilk açıldığı zaman oldukça büyük gelir ve ekranda gereksiz yer kaplar fakat bunu küçültmenin yolu var. Bu yazımızda sizlere FPS, Ping göstergesi CSGO Net Graph küçültme nasıl yapılır onu göstereceğiz. Net Graph dışında CSGO FPS gösterme nasıl olur merak ediyorsanız yazımıza bakabilirsiniz.

CSGO Net Graph Küçültme

Öncelikle Net Graphı aktif etmeniz gerekiyor ve bunun için de konsola “net_graph 1” yazıyoruz eğer tekrardan kapatmak isterseniz “net_graph 0” yazabilirsiniz. Gösterge karşımıza büyük bir şekilde çıkabilir, tekrardan konsolu açıyoruz ve bu sefer de “net_graphproportionalfont 0” komutunu yazıyoruz. Bu komuttan sonra gösterge küçülmüş olacak, bir de göstergenin yerini ayarlamanız için birkaç kod var onu da aşağıda sizlerle paylaştık.

csgo net graph

  • Göstergeyi ekranın sol köşesinde görmek istiyorsanız “net_graphpos 3”
  • Göstergeyi ekranın sağ köşesinde görmek istiyorsanız “net_graphpos 1”
  • Göstergeyi ekranın ortasında görmek istiyorsanız “net_graphpos 2”
  • Konsola bunları yazıyoruz

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CSGO Konsol Nasıl Açılır ?
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın