CSGO Hud Açma – Kapama

CSGO Hud Açma – Kapama

Yazar: Emre CSGO

CSGO oynarken hud kapatmak isteyebilirsiniz veya yaptığınız bir ayardan dolayı hud kapanmış olabilir. Twitch yayını yapıyor olabilirsiniz eğlenmek isteyebilirsiniz bu yüzden de kapatabilirsiniz ama tabii ki kapatmak sizin için kötü olacaktır haritadan takip edemezsiniz. Bu yazımızda sizlere CSGO hud açma – kapama kodu göstereceğiz, yanlışlıkla vs. hud kapattıysanız bu sayede açabilirsiniz.

CSGO Hud Kapama

Olay çok basit, ilk önce konsolu açmanız gerekiyor eğer konsol nasıl açılır bilmiyorsanız yazımıza bakabilirsiniz. Konsolu açtıktan sonra sadece “cl_drawhud 0” yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Artık hud tamamen kapalı hale geldi.

CSGO Hud Açma

Eğer olayınız sadece açmak ise aynı şeyin tersini yapıyoruz. Konsolu açıp “cl_drawhud 1” yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Artık yanlışlıkla veya bilerek kapattıysanız geri açabilirsiniz.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CSGO Güven Faktörü Yükseltme

Yorumlar

  • Kunduz

    peki bir tuşa ataya bilir miyiz

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL