CS:GO CFG Nereye Atılır?

CS:GO CFG Nereye Atılır?

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyunda bildiğiniz üzere CFG‘ler var ve bu CFG’ler herkesin kendi kişisel ayarlarıdır. Oyunda kendinizin oluşturduğu kişisel ayarları kullanabilirsiniz, bu ayarlar içinde sizin görüntü, parlaklık, crosshair vb. ayarlarınız bulunuyor. Eğer kendi ayarlarınızı kullanmak istemezseniz başkalarının ayarladığı CFG’leri de kullanabilirsiniz bunlar esporcuların, yayıncıların olabilir veya sadece FPS yükseltmeye odaklı CFG’lerde bulunuyor. Peki CSGO CFG nereye atılır? Bu yazımızda sizlere yapmış veya indirmiş olduğunuz CFG’ler nereye atılır göstereceğiz.

CSGO CFG Nereye Atılır?

İndirmiş veya önceden kaydetmiş olduğunuz dosyaları Steam dosyaları üzerinden CSGO dosyasının içine atmalısınız. Biz size hangi adımları kullanacağınız aşağıda gösterdik, adım adım yaparak sizde atabilirsiniz.

  • İndirmiş olduğunuz dosyaları Masaüstüne veya herhangi bir yere çıkartın.
  • Dosyalar .cfg uzantılı olmalıdır bunlara dikkat edin
  • Ardından Steam’in kurulu olduğu diske gelip Steam >steamapps >common >Counter-Strike Global Offensive >csgo >cfg yollarını izliyoruz ve klasöre geliyoruz.
  • İndirmiş veya elinizde olan CFG’leri buraya atıyorsunuz.
  • Hepsini tamamladıktan sonra oyuna giriyoruz ve konsolu açıyoruz. Konsola hangi isimle attıysanız CFG’yı “exec config.cfg” yazıyoruz ve enter tuşuna basarak CFG’yi aktif ediyoruz.

csgo cfg atma

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Bunada Göz At  CSGO Restart Kodu

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL