CSGO Ayarları Kaydetme

CSGO Ayarları Kaydetme

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Ücretsiz olduktan sonra daha da fazla kişiye erişen CSGO artık neredeyse en büyük FPS oyunu oldu. Oyunda config ayarları diye bir şey var ve bunun sayesinde hazır ayarları direk yükleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Oyun içerisinde ayarları kendinize göre ayarlarsınız ve bu oynayışınızı oldukça etkiler fakat başka bilgisayarda oynadığınız zaman veya bilgisayarınızı formatladığınız zaman bütün ayarlar gider, bu sefer ayarlar tekrar yapmak zorunda kalırsınız. Bu yazımızda sizlere CSGO ayarları kaydetme nasıl yapılır onu göstereceğiz, config dosyası oluşturacağız.

CSGO Ayarları Kaydetme – CSGO Config Oluşturma

Aşağıda sizlere adım adım CSGO config oluşturmayı gösterdik, tek tek uygulayarak siz de dosyanızı oluşturabilirsiniz.

  • Öncelikle oyuna girip konsolu açıyoruz ve “host_writeconfig configismi” yazıyoruz. “configismi” yazan yere siz istediğinizi yazabilirsiniz, kendi isminizi de verebilirsiniz.
  • Steam’in dosya konumunu açıyoruz ve sağ üst taraftan dosya arama yerine hangi ismi koyduysanız onu .cfg olarak yazıyoruz. Örnek olarak configismi.cfg
  • Yazdıktan sonra karşımıza çıkan dosyayı masaüstünüze kopyalayıp onu da herhangi bir yerde yedekleyebilirsiniz.
  • Oyunun ayarları bozulduğunda veya başka bilgisayardan girdiğiniz zaman dosyayı CSGO dosya konumu içine atıp ardından oyunda konsolu açıyoruz, exec configismi yazıyoruz, enter tuşuna basıyoruz.
  • İşlemimiz bu kadar bunları yaparak kendi config dosyanızı oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CSGO Görüntü Ayarları 2020

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL