CSGO Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

CSGO Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. CS:GO oyununa yeni başlayanlar nasıl arkadaş eklenir bilmeyebilirler. Arkadaşlarınızla birlikte CS:GO aldınız ve beraber oynamak istiyorsunuz fakat nasıl arkadaş ekleneceğini bilmiyorsanız bu yazı tam sizin için. Bu yazımızda sizlere dünyanın en popüler FPS oyunu CSGO arkadaş ekleme nasıl olur onu göstereceğiz.

CSGO Arkadaş Ekleme

Oyunda arkadaş eklemek aslında çok basit ve tek bir yolu var. Eklemek istediğiniz herhangi birini Steam üzerinden eklemeniz gerekiyor onun dışında başka türlü ekleyemezsiniz. Aşağıda adımlarla sizlere nasıl arkadaş ekleneceğini anlattık.

Link ile Arkadaş Ekleme

Bu yöntemde eklemek istediğiniz arkadaşınız size Steam profil linki gönderir ve siz de onu tarayıcı üzerinden açıp eklersiniz.

Kullanıcı Adı ile Arkadaş Ekleme

Bu yöntemde ise arkadaşınız size kullanıcı adını veriyor ve siz profiline giderek ekliyorsunuz. Kullanıcı adını yazmak için öncelikle Steam Anasayfasına geliyoruz, yukarıdan Topluluk yazan yere tıklıyoruz, ardından sağ tarafta bulunan Oyuncu Bul kısmına kullanıcı adını yazıyoruz ve karşımıza çıkıyor bu şekilde de ekleyebilirsiniz.

CS:GO İçerisinden Arkadaş Ekleme

Bu yöntemde oyundan biriyle tanışmış ve onu arkadaş eklemek istiyor olabilirsiniz. Oyundayken Tab tuşuna basıyoruz ve mouse imlecini eklemek istediğiniz kişinin üzerine getiriyoruz ardından sağ tık yapıp Profili Göster diyoruz. Steam Profili açıldığında ise arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz 3 yöntemle de eklemek istediğiniz arkadaşınızı ekleyebilirsiniz.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CS:GO Oyun Bulmuyor Hatası Çözümü

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL