CS 1.6 FPS Gösterme Kodları

CS 1.6 FPS Gösterme Kodları

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunları serisinden olan Counter Strike’ın 1.6 versiyonu halen birçok kişi tarafından oynanmakta. CS 1.6 2000’li yılların başında en popüler oyundu fakat yavaş yavaş yeni versiyonları çıktıktan sonra popülerliği düşmeye başladı. Son olarak CSGO çıktıktan sonra neredeyse herkes CSGO oynamaya başladı ama CS 1.6 popülerliğini halen devam ettirdi günümüzde halen oldukça fazla kişi oynuyor. Bildiğiniz üzere her oyunda FPS göstergesi vardır ve bu sayede oyun içinde kaç FPS aldığınızı görürsünüz. Bu yazımızda sizlere CS 1.6 FPS gösterme nasıl açılır onu göstereceğiz.

CS 1.6 FPS Gösterme Kodları

Aşağıda sizlere 8 adet kod vereceğiz ve bu kodları konsola tek tek yazacaksınız. Verdiğimiz kodlar sayesinde hem FPS’inizi hem de pinginizi görebilirsiniz. Gelin şimdi kodlara bakalım.

  • CS 1.6’ya giriyoruz
  • Konsolu açıyoruz
  • net_graph 3
  • graphheight 30
  • net_graph 3
  • net_graphwidth 105
  • net_scale 5
  • net_graphpos 1
  • developer 0
  • +graph

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CS:GO Ölümsüzlük Kodu

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL