Crysis Remastered Sistem Gereksinimleri

Crysis Remastered Sistem Gereksinimleri

Yazar: Emre Sistem Gereksinimleri

Crysis Remastered piyasaya çıkar çıkmaz büyük bir çalkantıya sebep olmuştu. Bunun sebebi ise piyasanın en iyi ekran kartları bile oyunu yüksek FPS’te çalıştırmakta zorlanmıştı. 2010 yılından oyunun ilk versiyonu çıktığından beri etkileyici hikâye modu, ses efektleri ve oyun kurgusu ile hatırı sayılır bir fan grubuna sahip olan oyunun başarısı katlanarak devam ediyor. Bildiğiniz gibi Crysis oyunu, Almanya’da yaşayan Cevat, Avni, Faruk Yerli ismindeki üç Türk kardeş tarafından oluşturulmuş, dağıtımı EA Sports tarafından yapılmıştır. O günden bugüne oyun için çok değişti ancak başarısı hiç sönmedi. Bugün dünyanın en güzel oyunlarından biri desek kuşkusuz kimse buna itiraz edemez. Peki şimdi oyun dünyasının yüksek çözünürlüklere sahip olan Crysis remastered sistem gereksinimleri nedir?

Oyunun sahip olduğu özelliklere bakacak olursak, iyi bir oyun bilgisayarından ziyade, üst seviye donanımlarla güçlendirilmiş olması gerekebilr. Oyunda 1080p ve 4K seçenekleri de mevcut. Ayrıca oyun ilk ve ikincisinde olduğu gibi Türkçe dublaj ve ek olarak Türkçe alt yazı seçenekleriyle de birlikte geliyor. Bu denli harika bir oyunda Türkçe destek bulunması ayrıca sevindirici olarak kabul edilebilir. Geniş hikâye modu, sayısız ses efekti ve alabildiğince kaliteli ekran grafikleri ekran kartı ve işlemciyi zorlayabilmekte.

En düşük sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-3450 / AMD Ryzen 3
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 TI /AMD Radeon 470
  • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit son güncelleme
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-7600k veya üstü / AMD Ryzen 5 veya üstü
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 TI / AMD Radeon Vega 56
  • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
Bunada Göz At  Hitman 2 Sistem Gereksinimleri

Ek olarak 1080p çözünürlük için 4 GB VRAM’e sahip ekran kartı 4K çözünürlük için 8 GB VRAM’e sahip ekran kartının olması gerekiyor.

Crysis Remastered Kasma Sorunu

Eğer Crysis Remastered sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayarınız olmasına rağmen oynarken kasma sorunu yaşıyorsanız, bunun birkaç farklı nedeni ve çözümü olabilir. İşte Cryses 4 kasma sorunu çözümleri:

Çözüm 1: Bilgisayarınızı maksimum performansta çalıştırın. Windows, bilgisayarınızın normal şartlarda %25 verimli çalışmasına olanak sağlar. Güç ayarları, ekran kartı ayarları ve performans ayarlarıyla birlikte bilgisayarınızın verimini katlayabilirsiniz. Ayrıca ekran kartı seçiminiz “Windows Belirler” yerine muhakkak harici seçimi olmalı. Oyun optimizasyonu eden uygulamanızın çalışıp çalışmadığını da kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Daha önce FPS arttırma bilgisayarınızın daha iyi çalışması için sunduğumuz çözüm önerilerini takip ederek cihazınızdaki ekran kartına yükleme yapan uygulamaları sonlandırmayı da deneyebilirsiniz. FPS arttırma isimli makalemizdeki bazı seçenekler işinize yarayabilir.

Çözüm 2: Bilgisayarınızdaki tüm uygulamaları güncellemenize yarayacak ücretsiz programlardan herhangi birini indirerek, eski sürümde kalmış tüm uygulamaları güncelleyebilirsiniz.

Çözüm 3: Oyun oynarken antivirüs ve defender uygulamalarını tamamen kapatın. Bu tip uygulamalar, bilgisayarınızda açık kalan diğer uygulamaları sürekli olarak denetler. Bu sadece oyunun yavaşlamasını değil, bilgisayarınızın işlemcisinin de ısınmasını sağlar. Bu şekilde iki kat daha fazla fayda kazanabilirsiniz.

Çözüm 4: Bilgisayarınızın ekran kartı, işlemci ve anakartı çok iyi olmasına rağmen yüksek çözünürlükteki oyunlarda kasma yaşıyorsanız, muhtemelen soğutmada başarısız oluyorsunuz. Mümkünse bilgisayarınızın soğutma sistemini eski tip havalı soğutmalar yerine nitrojenli soğutmalarla değiştirin. Bu bilgisayarınızın performansını yüksek derecede arttıracaktır.

Çözüm 5: Depolama alanındaki gereksiz birikme, bilgisayarınızın hafızasında fazladan yer kaplar. Bir yerden sonra sıkışmaya sebep olan gereksiz dosya ve klasörleri düzenli olarak silin. Girdiğiniz tüm site ve yaptığınız her işlem bilgisayarınızda gereksiz bilgi birikimine sebep olur.

Bunada Göz At  Monster Hunter: World Sistem Gereksinimleri

Çözüm 6: Bilgisayarınızda HDD depolama sistemi varsa, ek olarak bir SSD eklemeniz ve oyunları bu SSD’de depolamanız, çok daha hızlı olmasını sağlayacaktır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL