Cep Telefonu Alırken Bunlara Dikkat!

Cep Telefonu Alırken Bunlara Dikkat!

Yazar: Emre Genel

Cep telefonları şüphesiz artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Öyle ki haberleşmeni yapı taşı haline gelen cep telefonları artık mini birer bilgisayar haline geldiğinden tüm işlemler de onlar aracılığıyla yapılabiliyor. Yeni bir cep telefonu almaya karar verdiğinizde yüzlerce seçeneğiniz olduğundan karar verme işlemini nasıl yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Peki cep telefonu alırken dikkat etmeniz gereken birkaç madde olduğunuz biliyor musunuz? Sizler için cep telefonu alırken bunlara dikkat etmeniz gerekenler konusunu detaylı bir şekilde araştırdık. Cep telefonu alırken bunlara dikkat!

Cep Telefonu Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yukarıda da bahsedildiği üzere cep telefonu satın almak istediğinizde karşınızda yüzlerce seçenek bulunmaktadır. Öyle ki, cep telefonları söz konusu olduğunda kaliteli bir kullanım açısından dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunmaktadır. Bunlara dikkat ettiğinizde daha kaliteli bir kullanım ve daha uzun ömürlü bir cihaz elde edebilirsiniz. Peki cep telefonu alırken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

1-     RAM

Artık teknolojini gelişmesiyle akıllı cihazlarda bulunan RAM miktarı da artıyor. RAM, cihazınızın performansını etkileyen en önemli unsurlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki cihazınızda aynı anda çalışan uygulamaların kapasitesi ve hızı tamamen RAM ile alakalıdır. Genel olarak RAM miktarına bakıldığında satın alacağınız cihazın en az 4 GB RAM kapasitesine sahip olmasına dikkat edin. 4 GB’tan düşük olan RAM kapasitesine sahip olan cihazlarda donma sorunu sıklıkla görülmektedir.

2-     Depolama

Akıllı telefon satın alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir diğeri de depolamadır. Şöyle ki, tüm sistem dosyaları cihazın depolamasının yaklaşık 4’te 1’ini kullanacağından hesaplamanızı ona göre yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle eğer fotoğraf ve video çekmeyi seven biriyseniz en az 64 GB depolamaya sahip bir cihaz satın almanız tavsiye edilmektedir. Ancak en az 32 GB bir cihaz da işinizi görecektir.

Bunada Göz At  101XP, Oyuncuları “Game of Thrones: Winter is Coming” Dünyasına Davet Ediyor

3-     Ekran

Ekran, akıllı cihazların en dikkat edilmesi gereken noktalarından biridir. Bilindiği üzere tüm işlemler ekran vasıtasıyla yapılmaktadır. Bu nedenle memnuniyet açısından hoşunuza giden bir ekranı seçmek oldukça önemlidir. Ayrıca akıllı cihazın ekranının yüksek çözünürlüğe sahip olması da oldukça önemlidir.

4-     Pil

Bahsedildiği üzere neredeyse her işlem artık akıllı telefonlar üzerinden yapılıyor. Bu nedenle cihazların uzun ömürlü bir pile sahip olması büyük önem teşkil ediyor. Uzun süreli kullanım açısından pil gücünün en az 3000 mAh olması büyük önem teşkil etmektedir.

5-     Kamera

Kamera, ne kadar önemsiz gibi görünse de akıllı cihazların yapı taşlarından biri. Markalar da bunun farkında olduğundan artık çok daha yüksek çözünürlüğe sahip kameralar üretiyor. Öyle ki, fotoğraf ve video çekmek oldukça önemli olduğundan, satın alacağınız cihazın da yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip olmasına dikkat edin.

 

 

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL