8 Adımda League of Legends Lig Atlama Rehberi

8 Adımda League of Legends Lig Atlama Rehberi

Yazar: Emre League Of Legends Rehber

League of Legends Nedir ?

League of Legends, Riot Games’in geliştirdiği 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkan çok oyunculu-5v5 moba  türündeki oyundur. Çıktıktan sonra kısa bir sürede ilgiyi üzerine çekmiş, birkaç yıl içinde milyonlarca oyuncuya ulaşmıştır. Twitch’in de bu yayılmaya katkısı olduğu için oyuna Twitch adında bir karakter eklenmiştir. Oyunda normal oyunlar, dereceli oyunlar, aram ve zaman zaman yeni oyun modları bulunmaktadır. Biz bu yazımızda nasıl kolay lig atlanır onu konuşacağız.

ranked-990x237

Nasıl Lig Atlarım ?

Şimdi gelelim asıl konumuza. Konuyu daha iyi anlayabilmek için madde madde anlatacağım

Şampiyon Değil Koridor Mainleyin

Birçoğumuz sadece şampiyon mainliyoruz. O şampiyon banlanınca da hem moralimiz bozuluyor hem de oyunu kaybediyoruz. Çünkü bilmediğimiz karakterleri oynamak zorunda kalıyoruz. Ama onun yerine koridor mainlersek ve o koridorda oynanan şampiyonlara hakim olursak daha rahat bir oyun geçiririz. Twitch veya Youtube gibi platformlardan mainlemek istediğiniz koridoru oynayan ve işini iyi bilen insanları izleyip neler yaptıklarını gözlemlerseniz (mesela orman için rasher veya mid lane için barış can vs. -ya da challenger replaylerini izleyebilirsiniz-) koridora hakim olabilirsiniz.

Şampiyon Havuzunuz Geniş Olsun

Eğer elonuz altın vs. ise karşınızdaki adamın CT sini alabilirsiniz çünkü en azından oyunda belli bir birikimiz vardır fakat gümüş ve altındaysanız kesinlikle bildiğiniz karakterleri oynamanız gerekiyor. Mesela 15 destek karakteriniz varsa hepsini bölük pörçük bilmek yerine birkaç şampiyonu tepeden tırnağa bilmek sizin için daha yararlıdır.

Yama Notlarını Okumayı Unutmayın

Bildiğiniz üzere yamadan yamaya karakterler güçlendirilir ve zayıflatılır. Bu yamaları okuyup zayıflayanları almaktan kaçınarak güçlenenleri alırsanız kazanma şansınız daha yüksek olur (tabiki karakteri de bilmeniz gerekiyor).

Gereksiz Atışmalara Girmeyin ya da Tilt Olmayın

Bazıları oyuna sadece insanları tilt etmek, küfür etmek ve onlara lp kaybettirerek onlar üzerinden beslenmek için girerler. Bu gözyaşlarından ve kaostan beslenen aç köpeklere istediklerini vermeyin ! Onları skor tablosunu açarak susturun ve bırakın aç kalsınlar.

Bunada Göz At  Valorant - Raze Rehberi

Oyundan Sonra Oyununuzu Objektif Bir Şekilde İnceleyin

Her oyundan sonra oyununuzu bir daha izleyin. “Hüüü Jungle Farkı” veya ” Mid farkı moruq yoksa çok iyiydim” demek yerine inceleyin ve hatalarınızı bulun. Sonraki oyununuzda bu hataları tekrarlamamaya çalışın.

Geri Düşen (Veya Bağlanamayan) Takım Arkadaşınıza Destek Olun

Geri düşen veya bağlanamayan takım arkadaşınızın annesiyle alakalı fantezi kurmak yerine onun oyuna geri dönmesine yardım edin. (Ormancıysa orman dönmesine yardım edin vs.) Böylece hem sevap işlemiş olacak hem de oyunu kazanabileceksiniz.

Totem Atın

Bütün haritayı elinizden geldiğince totemleyin. Her base atışınızda eğer altınınız varsa kontrol totemi almayı ihmal etmeyin.

Hasar Kaynaklarınızı Koruyun

Bazen denk geliyorum, bazı supportlar adclerini korumak yerine en önden kaçıyorlar. Sen supsun kendine gel. Gerekirse 5 kişinin arasına dalacaksın ama adc ölmeyecek. O ölürse büyük bir hasar kaynağı kaybedersiniz (takımda kasmış bir nasus varsa boşverin ölsün nasusu koruyun -çok da ihtiyacı  yok ama neyse-)

Eveeet, şuan aklıma gelenler bunlar. Bunları tam anlamıyla  uygularsanız lig atlayacağınıza garanti veriyorum. Tabiki bazen uygulasanız bile karşı takım iyi oynuyorsa kaybedebilirsiniz. İyi şanslar !


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL