2021’in En İyi PC Yarış Oyunları

2021’in En İyi PC Yarış Oyunları

Yazar: Hakan Oyun Haberleri

PC oyunları her yıl üzerine koyarak büyük gelişmelere sahne oluyor. Gerçeklikler, grafik dokusu ve FPS gibi özellikler bakımından büyük bir aşama kaydeden oyunlar arasında elbette yarış oyunları da var. Yarış oyunlarının kendine has bir kitlesi var ve yeni çıkan oyunları yakından takip ediyorlar. Biz de bu yarış arabası oyun tutkunları için, 2021’in en iyi PC yarış oyunları isimli makalemizde ilginizi çekebilecek tüm oyunları sıraladık.

PC için yarış oyunu seçmek bazen zorlayıcı oluyor. Kabul etmek gerekirse diğer oyunların gölgesinde kalmaları, onlar hakkında kaynak bulmanızı zorlaştırabilir.  Yüksek hızlı grafik özelliklerinden ötürü gerçekçi olmayan dalgalı görünüm gibi sorunlar da oyun kalitesini bozar. Ancak asfalt oyunları gerçekten heyecan vericidir. 240 km hızla giderken, vites değiştirmek drift yapmak harika bir his yaratır. Grand Prix efsanelerinden olacağınız birçok güzel oyunu bu makalemizde bulabileceksiniz.

2020 ve 2021’in en iyi yarış oyunları:

  • Dirt Rally 2
  • Vardiya 2
  • Proje Arabaları 2
  • TrackMania 2: Kanyon
  • Sürücü: San Francisco
  • F1 20
  • Irk: Enjeksiyon

Forza Horizon 4

Playgrounds Games’in piyasaya sürdüğü son yarış oyunu Forza Horizon 4, kendisinden önceki 3 başarılı serinin devamı. İskoçyanın dağlık ve göller bölgesinden İngiliz köylerine kadar uzanan yollar, bu güne kadar görmediğimiz yerlerde oyun oynamamızı sağlıyor. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış mevsimleri arasında yaptığınız yarışlarda manzaralar da değişiyor. Ustalığınızı geliştirmek için her mevsim şartına özel sürüş tekniğine sahip olmanız gerekir.

Modifiye kamyonetlerden tek seferlik hiper arabalara kadar çeşitli hızlı ve şık araçlarda geleneksel yarışlara, sezonluk şampiyonalara, kooperatif kampanyalarına, dublör atlayışlarına ve dayanıklılık testlerine katılabilirsiniz.

Dirt Rally 2

Dirt Rally 2, kesinlikle hız tutkunlarını tatmin etmek için ihtiyacınız duyabileceğiniz yüm özelliklere sahip bir oyun gibi görünüyor. Oyun dinamikleri biraz hassas. Özellikle keskin keskin virajlarda zamanında gaz kesmezseniz, kendinizi bir ağaca çarpmış şekilde bulabilirsiniz. Ufak hatalarınız cezasız kalmaz. Hız yaparken dikkatli olun ve oyun mekaniklerine saygı gösterin. Ağır çarpışmalar kaputunuzun kırılmasına sebep olabilir.

Bunada Göz At  Epic Games Şirketinin Bir Sonraki Oyunu Sızdırılmış Olabilir

Shift 2

Shit-2, 2021 yılının en iyi PC yarış oyunlarından biri olabilir. Görseller aklınızı karıştıracak kadar gerçekçi ve geliştireceğiniz yetenekler oldukça fazla. Yüksek performanslı araçlarda sürüş keyfinizi kaputun üzerinden takip edebilirsiniz. Viraj dönerken araç kameranız biraz daha yaklaşabiliyor, diğer oyuncularla temas haline girdiğinizde gerçekçi olması için sallantı yaşıyor. Sarsıntılara kadar hassassanız endişe etmenize gerek yok çünkü büyük bir soruna sebep olmuyor. Alan derinliğinin fazlasıyla kullanıldığı görsel efektlere sahip olan uyun, blur ve netliği başarılı bir şekilde kullanmış.

Project Cars 2

Project Cars, son zamanların en çok konuşulan eğlenceli yarış arabası oyunlarından biri. Project Cars 2’deki performans arabaları, çarpışmaya karşı daha dayanıklı. Oyunu öğrenmek için fazla zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz. Görünüşe göre, sürüş simülasyonu türünün zorluğu 45 derecelik bir açıyla eriyen buz tabakası üzerinde dişsiz lastikler üzerinde sürüş hissi ile bir tutmaya eğilimli.

Online oyunlardan ve beklemekten hoşlanmıyorsanız, yapay zekalı araçlarla kendi kendinize oynayabilirsiniz. Hava durumuna ve asfaltın yapısına göre hız almayı ve dönmeyi hesaplamayı seviyorsanız, bu oyun size göre.

Truckmania: Canyon

Kanyon manzarası eşliğinde yarış yapmak sandığınızdan daha güzel bir his verebilir. TrucjMania, inanılmaz manzaraları, keskin virajları ve g-force mekanikleri ile ilgi çekici. Pistler korkutucu, fizik hesaplamaları başarılı ve sonuç olarak harika bir oyun. Oyunda çılgın ve kıyasıya bir rekabet var.

Yarış mekaniği, farkına varmadan saatler kaybedebileceğiniz ideal bir seç-ve-oyna çok oyunculu oyun moduna sahip. Bunun nedeni büyük ölçüde arabaların ne kadar kolay sürülebileceğidir ve yine de (genellikle gülünç olan) parkurlara bir kez girdiğinizde, kimin ilk sırayı alacağı değişken.

Driver: San Francisco

Steve McQueen dijital ortama aktarılıp bir video oyununa dönüştürülseydi, Driver: San Francisco olurdu. Driver: SF, çeşitli dönemlerden arabalara ve etkilere sahipken, her şeye 70’lerin tarzıyla yaklaşıyor. Kaslı Amerikan arabaların kükreyen gücünü PC ortamında hissetmeye hazır olun. Oyunda dikkatimizi çeken ilk şeylerden biri de grafik ve mekaniklerin fazlasıyla GTA’ya benzer olması. Bunun için haritaya kısa bir bakış atmanız yeterli.

Bunada Göz At  Fortnite Yeni Sezon Teması Onaylanmış Olabilir

F1 2020

F1 2020, kalıpları değiştirecek kadar kapsamlı bir revizyonla eksiksiz ve ilgi çekici olarak yeniden geldi. Mükemmel sürüş ve iki yeni pist için özenli ince ayarların yanı sıra, bu yılki büyük eklenti, kariyer moduna hem bir takım patronu hem de bir sürücü olarak başlama seçeneği ve piyasadaki lider F1 yarış oyunu olmaya devam eden şeye bir miktar yönetim simülasyonu sunuyor.

Race: Injection

İşte harika bir simülasyon yarış oyunu daha. Race: Injection, 2000’lerin başarılı yarış oyunu geliştiricisi olan RaceRoom’un son güzidesi. Honda Accort gibi araçlarla World Touring Car Cup’ta mücadeleye hazır olun.

Oyunda seçebileceğiniz güçlü arabalar, dayanıklılık arabaları ve büyük tekerlekli araçlarvar, hepsi zekice yeniden tasarlanmış ve benzersiz sürüş zorlukları sunuyor.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL