2020’de Çıkmış Metascore’u En Yüksek 5 PC Oyunu

2020’de Çıkmış Metascore’u En Yüksek 5 PC Oyunu

Yazar: Emre Liste Oyun Haberleri

Half Life: Alyx (93)

Half-Life: Alyx, Valve tarafından geliştirilen ve yayımlanan birinci şahıs nişancı sanal gerçeklik oyunudur. Half-Life 2: Episode Two’dan sonra yayımlanmış ilk Half-Life oyunudur. Konusu Half-Life ile Half-Life 2 arasında geçmektedir. 13 yıl sonra çıkan ilk Half-Life oyununun konusu kısaca söyle:

Black Mesa olayından beri gezegeni kontrol eden Combine’ın gücü gitgide artmıştır. Bu hakimiyete karşı koymak için babamız Dr. Eli Vance ile bilimsel araştırmalara devam ederek Combine’a karşı koyabilecek araçlar geliştirmemiz gerekir. Bu serüvende her geçen gün düşman hakkında daha fazla şey öğrenecek, düşmanın zayıf yönlerini keşfedeceğiz. Böylece Gordon Freeman’ın Half-Life 2’deki mücadelesinin de temellerini atmış olacağız. (Oyunu bizzat oynamadım ama oynamayı düşündüğüm için hikayeye bakamıyorum. Kaynak)

Ori and the Will of the Wisp (89)

Ori ve Will of the Wisps, Moon Studios tarafından geliştirilen ve Xbox One ve Microsoft Windows için Xbox Game Studios tarafından yayınlanan bir platform macerası Metroidvania video oyunudur. E3 2017 sırasında duyurulan 2015 Ori ve Kör Ormanı’nın doğrudan devamıdır ve 11 Mart 2020’de yayınlanmıştır. Hoş grafiklere ve güzel bir hikayeye sahip bir oyun.

DOOM Eternal (88)

Doom Eternal id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı video oyunudur. Oyun sizi sürekli ofansif ve hareketli oynamaya zorluyor. Mesela canınız mı bitti ? Düşmanı öldürün ve can alın. Kalkanınız mı kalmadı ? Yaratıklara saldırın ve kalkan alın. Ayrıca silah çeşitliliği de oyunu dinç tutuyor.

Panzer Corps 2 (84)

Flashback Games tarafından geliştirilmiş, Slitherine Software tarafındanyayınlanmış sıra tabanlı strateji türündeki oyundur. Hakkına çok fazla bir şey bilmiyorum ama oyun güzel gibi duruyor.

Streets Of Rage 4 (84)

Streets of Rage 4

İlk oyunu 1991 yılında Sega tarafından geliştirilen beat’em up türündeki atari oyunudur. Oyun, içinde polislerin de bulunduğu bir suç örgütünün şehri ele geçirmesi üzerine eski polis memurları olan başarılı boksör Adam Hunter,  yetenekli dövüş sanatçısı Axel Stone  ve judo uzmanı Blaze Fielding‘in şehri örgütten kurtarmaya çalışmasını konu alır.

Bunada Göz At  GeForce Now'a 19 Oyun Daha Eklendi !

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL