2019 Yılında Çıkacak Olan Korku Oyunları

 2019 Yılında Çıkacak Olan Korku Oyunları
Okunuyor 2019 Yılında Çıkacak Olan Korku Oyunları

2018 yılı korku oyunları açısından biraz sönük bir yıl olarak geçti ama bu sene korku oyunları açısından çok güzel bir yıl olacak ve bunu Resident Evil 2: Remake gelmesiyle anladık. Gelin bakalım bu sene başka hangi korku oyunları gelecek.

APSULOV: End of Gods

Ne zaman akla yatkın olmayan enerjiler barındıran bir gömü bulursanız kendinize sormanız gereken ilk soru onun en başta neden gömülü olduğudur.Apsulov, Angry Demon Studio’nun yapımcılığını üstlendiği bir korku oyunu.Bu oyunda İskandinav mitolojisinde sıkça adı geçen Midgard’ı yani insanların yaşadığı alemi yok edecek bir cihaz keşfediyorsunuz.Apsulov iskandinav mitolojisi ve bilim kurguyu harmanlayan, oyuncuyu insan dünyasını yok etmek ya da eski tanrıları uyandırmak arasında karar vermesini isteyen isteyen bir yapım.

The Beast Inside

Bir mezar bilimci 100 yıl önce işlenen bir cinayete dair kanıtlar buluyor.Bu bulduğu kanıtlar sonucunda da katilin kendine musallat olması kaçınılmaz hale geliyor.Katilden kurtulması için kanıtları bir araya getirerek iç savaş döneminde işlenen bu cinayeti çözmesi gerekiyor.Bunu yapmak için oyuncular iki farklı karakterle oyunu oynuyor.Birisi günümüzde ve diğeri de geçmişte yaşamış olan karakterlerimiz neredeyse bütün eşyalarla etkileşime geçebildiğiniz küçük bir dünyada bulmacaları ve kodları çözmek için çabalıyorlar.Ayrıca gelen tehlikelerden kurtulmak için bir silahınız da var.

The Dark Pictures Anthology: Man Of Medan

Muhteşem oyun içi seçim teknikleriyle hatırladığımız Until Dawn’ın yapımcısı Supermassive Games’in bize göstermek istediği bir çok korku hikayesi var ve bunları bir antoloji olarak yayınlamak istiyor.Yayınlamak istedikleri ilk hikaye perspektif açıdan Until Dawn’a oldukça benzeyen Men Of Medan.Güney Pasifik’te geçen bu oyunda dört Amerikalı genç ve bir de gemi kaptanıyla yaptıkları gezide tekneleri ikinci dünya savaşından kalma bir araca çarpıyor ve onlar da bu aracı incelemek istiyorlar.Buldukları şey tabi ki hoşlarına gitmiyor ama fırtına yüzünden bu aracın içinde mahsur kalıyorlar.Bu aracın içinden çıkmaları için bir yol bulmaları gerekiyor çünkü botun içinde yaşayanlar onların burada olmasından pek memnun değiller.

Bunada Göz At  Mustafa Yavuz ve Mustafa Ak'ın Şarkısı Çıktı!

Layers Of Fear 2

Alfred Hitchcock’un çizimlerinden esinlenen Layers Of Fear serisi oyundan çok klasik bir film izlenmini uyandırıyor.Bunu yaparken de oyuncuların gördükleri şeyleri ikinci kez düşünmelerini istiyorlar.Hikaye anlatıcı olarak Tony Todd’u göreceğimiz Layers Of Fear 2 çıkış tarihi hakkında net bir beyanda bulunmadı.Hatta hangi platforma çıkacağı da açıklanmadı.Büyük ihtimalle PC, Xbox One ve Playstation 4 için çıkacak.

Pathologic 2

Orijinal Pathlogic, 2005 yılında piyasaya sürüldüğünde hemen kült-klasik bir statü aldı. Oyunun grafikleri çok çirkin ve hatalarla doluydu. Köyünde kendi programlarını yapan NPC’ler, zamanlanmış görevler, gülünç miktarda fazla patikalar tarif edilemez derecede kasvetli ve korkunç bir atmosfer vardı. Orijinal oyunun yeniden yapılanması olan Patolojik 2 ile, belki de geliştirici Ice-Pick Lodge, ilk oyunun cesur yeniliklerini sunacak ve yepyeni bir seri yaratmak için konuyu gündeme taşıyacak.

The Peterson Case

Roswell , New Mexico yakınlarında kaybolan bir aile var.Siz de bu konuyu araştırmak üzere görevlendirilmiş bir dedektifsiniz.İncelemeye ailenin evinden başlamak oldukça mantıklı bir fikir fakat bu sizin göreceğiniz son şey de olabilir.Ailenin evi olağan-üstü şeylerle dolu.Bu evrende yalnız olmadığımızı kanıtlayan hayaletler ve duvarlardaki canlı semboller dahil.İyi haber şu ki ailenin başına ne geldiği hakkında iyi bir fikriniz olabilir.Kötü haber ise bu evde başınıza bir şeyler gelip siz de ailenin bir üyesi olabilirsiniz.

The Sinking City

Geliştirici Frogwares, Sherlock Holmes’ün  oyunlarını yapma konusunda uzun bir geçmişe sahip, ancak şimdi bakışlarını H.P.’nin çalışmalarına çeviriyor. Stüdyonun sonraki oyunu The Sinking City için Lovecraft. 1920’lerde Massachusetts’te Oakmont’a kurulmuş ve araştırmacı Charles W. Reed’in gözünden bakıp, oyuncular tüm şehrin neden çılgına döndüğünü anlamalı. Hepimiz cevabın Cthulhu ile bir ilgisi olduğunu biliyoruz, ancak Reed bilmiyor ve ona su basmakta olan açık bir dünyayı araştırırken akıl sağlığını korumasına yardım etmeniz gerekecek. Sherlock Holmes oyunlarında olduğu gibi, insanları sorgulayacak ve ipuçlarını bulmak için çevreyi inceleyeceksiniz. Oyun aynı zamanda savaş ve aksiyon sahneleri de sunuyor.

Bunada Göz At  Rage 2 Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı Açıklandı!

Unholy

First-Person / korku oyunu olarak tanımlanan Unholy, kayıp kızını bulmak için ölmekte olan bir gezegenin son şehri boyunca, Saidah adında bir anneyi konu alıyor.. Oyuncular, her senaryoya nasıl yaklaşacaklarını, gizli veya saldırarak karşınıza çıkan muhafızları nasıl alt edeceğini belirlemek zorunda kalacaklar. Geliştirici Duality Games, her oyun stilinin kendine has sonuçları olduğunu söylüyor. Bunun henüz ne anlama geldiğini bilmiyoruz, ancak Saidah’ın fiziksel ve zihinsel sağlığını kontrol altında tutma ihtiyacını da beraberinde getirebilir.  Yanlış seçimler yaparsanız karakterimiz delirebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın